Interiérový dizajn hlási pokrok – drevo je vhodné aj do kúpeľne

Interiéry bez prítomnosti drevených prvkov dnes nájdeme len veľmi ťažko. Jedinečný materiál vyznačujúci sa viacerými pozitívnymi vlastnosťami vyhľadávajú takmer všetci majitelia domácností v snahe oživiť ním priestor. V prípade kúpeľní však takýto trend neplatí, nakoľko drevo je stále považované za materiál nevhodný do tejto miestnosti. 

Názory o tom, že drevo sa kvôli neznášanlivosti s vodou do kúpeľne nehodí, dnes patria do minulosti. Bohatá ponuka predajcov a šikovné nápady dizajnérov totiž umožňujú jednému z najobľúbenejších materiálov oživiť dizajn našich kúpeľní, pričom dokážu spĺňať aj praktickú stránku potrebnú pre udržiavanie kvality a komfortu v daných priestoroch. Vďaka príchodu nových drevín na trh a ich spracovaniu prispôsobenému našim podmienkam v interiéroch si môžeme krásu, tvorivosť a životaschopnosť vyžarujúcu z dreva užiť už aj v kúpeľniach.

Drevo v interiéri hlási ďalší pokrok

O kúpeľniach prevedených v štýle dreva snívali mnohí z nás, no z pochopiteľných dôvodov sa k nim nemohli dopracovať. Klasické dreviny využívané pri výrobe podláh a obkladov sa totiž nedokázali brániť pred deštruktívnym vplyvom vlhkosti ani po aplikovaní ochranných glazúr. Tento problém vyriešil práve príchod exotických drevín, ktoré sú zvyknuté na vlhkosť vďaka ich pôvodu v dažďových pralesoch. Predajcovia tak môžu ponúknuť tunajším klientom drevo aj do kúpeľní, čím sa postarali o ďalší veľký pokrok moderného interiérového dizajnu.

Kúpeľne s exotickým nádychom

Výhodou exotických drevín nie je len ich odolnosť voči vlhkosti a s tým spojená kvalitatívna úroveň. Svoju úlohu si plnia aj po estetickej stránke, ktorej dávajú úplne nový rozmer. Ten sa prejavuje najmä netradičnou „textúrou“ a farebnými odtieňmi, ktoré menia obraz slovenských kúpeľní a vnášajú do ich vzhľadu nové originálne prvky. Miestnosti, ktoré nám majú slúžiť ako oáza pokoja a relaxu, tak získavajú populárny exotický nádych vyhľadávaný pre svoju pohodovú atmosféru.

Drevo a jeho využitie v modernej kúpeľni :

Atraktívne drevené podlahy – S drevom v kúpeľniach sa začalo od podlahových krytín, ktoré si dodnes získavajú najväčšiu pozornosť dizajnérov. Každá z týchto predávaných podláh sa vyznačuje jedinečným prevedením, čo dopĺňa dlhodobá životnosť. Niektoré podlahy sa však dodatočne upravujú pomocou špeciálnych náterov, ktoré majú ich odolnosť ešte zdokonaliť.

Obklady dýchajúce prírodou – Podobne ako podlahy, aj obklady sú vďaka možnosti dať ich do kúpeľne bez obáv z poškodenia v centre pozornosti. Aj v tomto prípade sa využívajú rôzne kombinácie drevín ako napríklad bambus alebo céder, ktoré sú schopné kontaktu s vodou.Navyše, tento typ obkladov vám zaručí správnu atmosféru dýchajúcu živou prírodou, čo vám pomôže pri tvorbe zdravého vnútorného prostredia v interiéri.

Elegantné vane a umývadlá – Popri podlahách a obkladoch nesmieme zabúdať na špeciálne vane a umývadlá, ktoré sú takisto vyrábané z dreva. Tie sú najlepším dôkazom odolnosti voči vlhkosti a výparom, pretože do kontaktu s nimi sa dostávajú neustále. V ich prospech hovorí aj dizajn, nakoľko niektoré trendové modely patria k tomu najkrajšiemu, čo na trhu zoženiete.

Spojenie dreva a vody nám už po novom nebude pripadať nereálne, pretože vďaka príchodu exotických drevín a ich špeciálnej úpravy sa slovenský zákazník dostane k možnosti zariadiť si kúpeľňu v duchu harmónie a prírodnej elegancie. Stereotypné kúpeľne tak budú minulosť a na rad príde oživenie v podobe zakomponovania dreva v jeho najelegantnejšom prevedení, ktoré navyše spĺňa najvyššie nároky na kvalitu a komfort.