Kuchyne a kúpeľne dobýjajú nekonvenčné farby

Kuchyne a kúpeľne dobýjajú nekonvenčné farby

Milujete originalitu a niečo netradičné, čo dokáže ulahodiť vašim zmyslom? Vyžívate sa v jedinečných kombináciách, ktoré búrajú stereotyp a prinášajú nový pohľad na život? Potom budú najnovšie trendy pri výbere farieb do kuchyne a kúpeľne určené aj pre vás a v nádeji, že potešia váš vkus, si predstavíme tie, ktoré aktuálne dobýjajú interiéry.

Za architektmi a interiérovými dizajnérmi stoji kus práce, o čom svedčia viaceré nezvyčajné kombinácie farieb, ktoré sú príkladom pokroku v navrhovaní dizajnu kuchýň a kúpeľní. Popri bežných odtieňoch pripomínajúcich klasiku a konzervatívny postoj k zariaďovaniu príbytkov sa nám podarí nájsť dostatok inšpirácie aj pri vyhľadávaní nekonvenčných prevedení, ktoré sa stávajú čoraz viac žiadané práve v spomínaných miestnostiach.

Olivová či iná zelená – farba vhodná na uvoľnenie

Jednou z najobľúbenejších farieb, ktorá sa vymyká klasickým návrhom, je olivová. Aj keď nám verne pripomína zelenú, pôsobí inými vibráciami a obyvatelia sa v jej prítomnosti cítia inak. Charakterizuje ju najmä pokoj, nakoľko prináša uvoľňujúce účinky.

Pokoj pri varení – Ak si dáme olivový odtieň do kuchyne, je pravdepodobné, že pri varení a stolovaní si užijeme skutočný pokoj.

Ticho pri kúpeli – S pokojnými farbami súvisí aj stíšenie mysle a vypnutie od bežných povinností, takže v snahe dopriať si relaxačný kúpeľ, bude olivová v kúpeľni ako stvorená.

Zlatá – niečo pre milovníkov luxusu a extravagancie

V minulosti sme sa so zlatou stretávali v kuchyniach a kúpeľniach minimálne, no dnes je to presne naopak. Jej luxusne pôsobiace vyžarovanie sa totiž stalo žiadaným, na základe čoho sú pozlátené interiéry bežným trendom.

Trošku extravagancie aj do kuchyne – Zlatú v kuchyni treba skombinovať s ďalšou farbou, na ktorej vynikne, čím si priestor oživíte tým najlepším spôsobom.

Kúpeľňa ako pre kráľov – Pokiaľ chcete mať kráľovskú kúpeľňu, potom ju oživte zlatou farbou, doplnenou napríklad masívnymi kamennými doplnkami a starožitnou vaňou alebo kúpeľňovým nábytkom.

Čierna – v spojení s výraznou farbou zapôsobí

Čierna nie je považovaná za vhodnú voľbu do interiérov a už vôbec nie do kuchýň a kúpeľní. Dizajnéri však vedia, ako prekonať tento predsudok a dokážu vytvoriť prekvapivý interiér. Či už v spojení s nejakou výraznejšou farbou z nej spraviť šarmantný a lákavý odtieň alebo stavia na klasickú čierno-bielu kombináciu.

Kuchyňa s čiernym pozadím – Ten pravý nekonvenčný vzhľad kuchyne môže priniesť napríklad spojenie čiernej so žltou alebo čiernej s oranžovou, čím sa miestnosť rozožiari.

V kúpeľni s tmavými odtieňmi opatrne – Tu treba byť s čiernou trochu opatrnejší a využiť ju len ako podklad, na ktorom vynikne nejaká iná žiarivá farba.

Maslová a krémová – alternatíva voči klasickej bielej

Biela ako univerzálna a neutrálna farba sa z príbytkov nikdy nevytratí, no často je dopĺňaná alebo rovno nahrádzaná maslovou či krémovou. Tie sa stali istou nekonvenčnou alternatívou považovanou za zmenu a príchod niečoho nového, čo má psychologický efekt na obyvateľov.

Lahodná maslová pre živšie kuchyne – Práve maslový odtieň sa stal ideálny pre oživenie kuchyne, ktorá dosiahne o niečo živšie kontúry, ako v prípade bielej.

S krémovou do kúpeľne – Krémová farba sa zas hodí do kúpeľne, kde je menej denného svetla a tým pádom vynikne pod umelým osvetlením ešte lepšie ako neutrálnejšia maslová.

Niektoré kombinácie farieb sú skutočným lákadlom, ktoré nielenže zbúrajú stereotyp, ale navyše sa postarajú o oživenie atmosféry, tak prečo ich neskúsiť aplikovať aj u vás doma?