Rekonštrukcia kúpeľne a spáľne, Hrušková 2a, Bratislava

Načítam…

Rodinný dom Bratislava

Nie každý má potrebu pri obnove kúpeľne začať úplne od začiatku. Niekoho limituje rozpočet, iní nechcú likvidovať kvalitnú prácu majstrov akých je náročné nájsť. V niektorých prípadoch, pokiaľ je kúpeľňa zachovalá a v dobrom stave, stačí iba jej kozmetická úprava.

V tomto prípade sa jedná o kúpeľňu v 15-ročnom rodinnom dome. Majitelia sa nechceli zbavovať starých obkladov a dlažieb, pretože boli veľmi kvalitne nainštalované, iba bol záujem dať kúpeľni nový šat a prispôsobiť ju požiadavkám rastúcich obyvateľov. Kúpeľňa slúži deťom majiteľov, tí už vyrástli a sú z nich mladé osobnosti, ktoré spoluvytvárali tvár svojej novej hygienickej zóny.

Nemenili sa inštalácie ani obklady, bola navrhnutá výmena umývadlových skriniek s novými umývadlami v čiernej farbe, zrkadlových skriniek a osvetlenia. Veľká rohová vaňa ustúpi voľne stojacej vani v bielo-čiernom prevedení. Vymenený bude aj sprchový kút, ktorý svoju veľkosť nemení, mení len svoje farebné prevedenie z klasickej chrómovej na trendovú čiernu.

Na strop a steny nad obkladmi bola navrhnutá svetlá šedá farba určená do kúpeľní. Medzi obkladmi a omietkou sú profilované 3D listely, ktoré sú zvýraznené čiernou farbou, ostatné obklady sú natreté bielou farbou renomovaného slovenského výrobcu. Táto farba je určená práve na tento účel a do týchto priestorov. Čo najviac upúta, je dlažba, pôvodne bielo modrá šachovnica. Dlažba je taktiež namaľovaná na bielo ale je oživená čiernym náterom podľa šablóny.