5 užitočných tipov pre rýchlejšiu a lacnejšiu rekonštrukciu

5 užitočných tipov pre rýchlejšiu a lacnejšiu rekonštrukciu

Načítam…

Rodinný dom Bratislava

Nie každý má potrebu pri obnove kúpeľne začať úplne od začiatku. Niekoho limituje rozpočet, iní nechcú likvidovať kvalitnú prácu majstrov akých je náročné nájsť. V niektorých prípadoch, pokiaľ je kúpeľňa zachovalá a v dobrom stave, stačí iba jej kozmetická úprava.

V tomto prípade sa jedná o kúpeľňu v 15-ročnom rodinnom dome. Majitelia sa nechceli zbavovať starých obkladov a dlažieb, pretože boli veľmi kvalitne nainštalované, iba bol záujem dať kúpeľni nový šat a prispôsobiť ju požiadavkám rastúcich obyvateľov. Kúpeľňa slúži deťom majiteľov, tí už vyrástli a sú z nich mladé osobnosti, ktoré spoluvytvárali tvár svojej novej hygienickej zóny.

Nemenili sa inštalácie ani obklady, bola navrhnutá výmena umývadlových skriniek s novými umývadlami v čiernej farbe, zrkadlových skriniek a osvetlenia. Veľká rohová vaňa ustúpi voľne stojacej vani v bielo-čiernom prevedení. Vymenený bude aj sprchový kút, ktorý svoju veľkosť nemení, mení len svoje farebné prevedenie z klasickej chrómovej na trendovú čiernu.

Na strop a steny nad obkladmi bola navrhnutá svetlá šedá farba určená do kúpeľní. Medzi obkladmi a omietkou sú profilované 3D listely, ktoré sú zvýraznené čiernou farbou, ostatné obklady sú natreté bielou farbou renomovaného slovenského výrobcu. Táto farba je určená práve na tento účel a do týchto priestorov. Čo najviac upúta, je dlažba, pôvodne bielo modrá šachovnica. Dlažba je taktiež namaľovaná na bielo ale je oživená čiernym náterom podľa šablóny.