Poznáme top trendy budúceho roka pre kuchyne

Poznáme top trendy budúceho roka pre kuchyne

Špičkoví návrhári pracujú neustále na nových dizajnových prevedeniach, ktoré sa môžu stať súčasťou našich interiérov. Ich pozornosť sa samozrejme zameriava aj na kuchyne, ktoré patria k najviac rekonštruovaným a nanovo zariaďovaným miestnostiam v bytoch a domoch. Niektoré z týchto noviniek sa stanú súčasťou bohatej ponuky pripravovaných trendov a doplnia tak štýly, ktoré by mali ovládnuť dizajn kuchýň hneď na budúci rok.

S odhalením top trendov, ktoré majú dominovať našim kuchyniam počas budúceho roku sa dizajnéri poponáhľali. Známe sú už niekoľko týždňov aj napriek tomu, že sme ešte neoslávili ani Vianoce. To však nič nemení na snahe dizajnérov upozorniť na najzaujímavejšie prvky, ktoré postupne začínajú zdobiť naše kuchyne a od budúceho roku ich budeme vídavať stále viac. Netradičné kombinácie materiálov, spojenie klasiky s modernou a rozmanitosť tvarov sa stanú základom očakávaných top návrhov, z ktorých niektoré oslovili aj nás a preto sa na nich ideme pozrieť.

Naučíme sa spájať drevo a kov

Čo sa týka materiálov, orientácia na prírodu má ešte viac zosilnieť. Výsledkom toho bude vyhľadávanie rôznych kombinácií a jednou z najžiadanejších má byť spojenie dreva a kovu. Samozrejme, ich vzájomná súhra sa musí správne vyvážiť, aby vytvárali príjemnú atmosféru a nepôsobili kontraproduktívne.

Pripravme si farby a štetce

Na scénu prichádzajú nové obľúbené odtiene, takže bez ohľadu na to, či ste maliar alebo nie, pripravte si príslušenstvo a hor sa do práce. Rok 2016 bude patriť netradičným interiérovým kombináciám a farebné spektrum kuchýň sa výrazne zmení. Využívať sa budú najmä striedme farby ako olivová či svetlejšie verzie fialovej, no niektorí nepohrdnú ani odtieňom marsala.

Vinylové podlahy pre živšiu atmosféru

Vybrať vhodný typ podlahy pre vašu domácnosť nie je nič zložité, pokiaľ je trh plný dobrých produktov. K tým nepochybne patria aj vinylové podlahy, ktorých úlohou je oživiť celkovú atmosféru v miestnosti vnášaním moderných prvkov kombinovaných s klasikou. Práve tento cieľ dokážu splniť práve hravé vinylové typy, takže nie náhodou ovládnu budúcoročné trendy.

Pracovné dosky v znamení laminátu

Kuchynské pracovné dosky využívame denne a preto by sme si mali dať záležať na výbere modelov s vysokou kvalitou a sympatickým vzhľadom. Podľa špičkových dizajnérov budú najlepšou alternatívou pre moderné kuchyne pracovné dosky s laminátovým povrchom. Tie sú flexibilným domácim pomocníkom, ktorý vydrží veľa a navyše ponúkajú originálny imidž, čo je jasný dôvod, pre ktorý patria k top trendom 2016.

Zažiaria aj PVC obklady

Minimálna starostlivosť, univerzálne využitie a najmä rozmanitosť pri tvorbe dizajnového prevedenia robí z PVC obkladov populárne doplnky do každej kuchyne. Ich prítomnosť vás nadchne svojim šarmom, ktorý dopĺňajú skvelé kvalitatívne vlastnosti. Na základe toho budú tieto špeciálne obklady vyhľadávané čoraz viac aj v priebehu budúceho roka.

Kreativita a prekvapenia v podobe nečakaných noviniek zohrajú hlavnú úlohu v kuchyniach aj v budúcom roku a nadviažu tak na zámer dizajnérov oživovať klasiku modernými prvkami. Aj napriek tomu je v interiéroch cítiť chuť po tradíciách, čo sa samozrejme prenáša aj do kuchýň. Originálnych štýlov, podľa ktorých sa dá táto miestnosť zariadiť je mnoho a my sme vám predstavili len zlomok toho, čo by malo po prelome rokov letieť. Avšak najlepšie sa cítime v priestore zariadenom podľa vlastného vkusu, takže ak sa nezhoduje s očakávanými trendmi, potom vsaďte na individuálne dojmy a vyzdobte si kuchyňu podľa svojho cítenia.