Trendy leta 2016 v našich kuchyniach

Klasika prevedená v nadčasovom štýle, pestrofarebné spektrum odtieňov dotvárajúce pozitívnu atmosféru aj prírodné materiály podporujúce zdravé prostredie v interiéri. To všetko nájdeme medzi najnovšími letnými trendmi v našich kuchyniach, ktoré sa starajú o zladenie elegancie a komfortu v jednej z najvyužívanejších miestností domova.   

S príchodom leta sa na trh každoročne dostávajú atraktívne novinky, ktoré dokážu oživiť naše kuchyne a vdýchnuť im nový rozmer vystihujúci príjemnú letnú atmosféru. Inak tomu nie je ani tento rok a už pár týždňov sme svedkami mnohých dizajnérskych zmien, ktoré postupne prispôsobujú kráľovstvá lákavých vôní, lahodných chutí a nezabudnuteľných kulinárskych zážitkov aktuálnej nálade horúcich slnečných dní.

Kuchyne zažiaria farbami

Pri predstavení najnovších letných trendov zohrali hlavnú úlohu špeciálne farebné odtiene, ktoré sa v kombinácií s netradičnými motívmi stali pilierom inovácie pri návrhoch kuchýň. V tomto prípade ide hlavne o pestré a žiarivé farby, ktoré najlepšie vystihujú veselú letnú náladu a do príbytku vnášajú poriadnu dávku radosti a smiechu.

Letné odtiene prinášajú optimizmus

V kuchyniach získali miesto optimistické odtiene žltej a zelenej, pričom v mnohých prípadoch sa stretneme s ich vzájomnou kombináciou. Trendy však ovládli aj menej známe farby ako napríklad námornícka či olivová. Niektorí zašli do extrémnejších prípadov a v ich kuchyniach nájdeme ohnivú oranžovú alebo vášnivú marsalu, ktorá je vernou kópiou červeného vína.

Vraciame sa k prírodným materiálom

Rovnako ako farby sú dôležité aj použité materiály a ich celkový vplyv na obyvateľov. Už nejaký čas sa stretávame s vyhľadávaním prírodných materiálov, ktoré sú elegantné, šetrné a navyše na nás nepôsobia škodlivo. V súčasnosti dokonca zaznamenávajú veľký boom, čo je spôsobené mnohými pozitívami týchto ekologických prvkov. Najvyužívanejšie je samozrejme drevo v rôznych podobách, no medzi najnovšie trendy sa dostal aj kameň a exotické materiály ako bambus a ratan.

Do pozornosti sa dostávajú bezúchytkové dvierka

Po výbere správnych farieb a materiálov prichádza rad na voľba samotného zariadenia. Pri nej si vyberáme hlavne spotrebiče, kuchynskú linku či niektoré doplnky v kuchynskej zostave. Tu však nemôžeme myslieť len na vzhľad, pretože dôležitá je tiež praktická stránka a kvalitatívna úroveň. Vzhľadom na toto kritérium musíme vyzdvihnúť bezúchytkové dvierka, ktoré patria k tomu najlepšiemu, čo aktuálne kuchynské trendy ponúkajú. Nielenže šetria miesto a pôsobia esteticky, dokážu myslieť aj na bezpečnosť pri pohybe v miestnosti.

K slovu sa hlásia drevené pracovné dosky

Bezúchytkové dvierka v kuchynskej zostave tvoria len časť toho, kam smeruje pozornosť dizajnérov aj obyvateľov. Záujem rastie aj pri pracovných doskách, ktorých výroba je stále pestrejšia a flexibilnejšia. Spomedzi viacerých typov týchto dosiek sa však aktuálne budeme stretávať najčastejšie s tými drevenými. Tie síce potrebujú špeciálnu úpravu, aby zvládali vlhkosť a výpary, no potom ukážu svoj silný a odolný charakter, doplnený nezameniteľným šarmom.

Pohľad na aktuálne kuchynské trendy sa nemusí páčiť každému, no bez ohľadu na váš vkus treba uznať, že dizajnéri priniesli aj tento rok novinky dýchajúce originalitou. Na viacerých návrhoch badať kreatívny rukopis sprevádzaný svojským poňatím moderny, ktorá nie je len bezduchým gýčom, ale stáva sa zmysluplným umeleckým obrazom podporujúcim komfort a príjemný pocit z bývania. Niektorý z aktuálnych trendov si môžete vyskúšať aj vy, veď leto bude ešte dlhé a navyše, mnohé z trendov si nájdu uplatnenie aj v nasledujúcich obdobiach.