Výhody oslovenia bytového dizajnéra

Výhody oslovenia bytového dizajnéra

Výber farieb, zmenu dispozície, usporiadanie nábytku, kombinovanie doplnkov či pomoc s financovaním rekonštrukcie. Úlohy, ktoré vyžadujú čas, úsilie a veľkú dávku kreativity, sú pre mnohých majiteľov dosť veľkým bremenom. Práve pre nich sú tu bytoví dizajnéri, ktorí dokážu vyriešiť všetky otázniky okolo návrhu novej podoby interiéru.

Zodpovednosť za kompletný návrh

Pripraviť dobrý návrh so všetkým, čo k tomu patrí, nevyžaduje len čas. Bytoví dizajnéri musia pri tejto práci uplatniť množstvo kreativity, získané poznatky, testovať nové možnosti a pracovať na rôznych výpočtoch. Výsledkom je kompletný návrh, ktorý má zahŕňať mnoho detailov vedúcich ku komfortu a zdravému vnútornému prostrediu v priestore.   

Vypracovanie vizualizácie návrhu

Skôr, než začne návrh získavať reálnu podobu, klienti by radi videli pár obrázkov toho, čo ich čaká. Je prospešné keď klient má možnosť uzrieť svoj nový domov predtým ako pristúpi k samotnej realizácii. A práve bytový dizajnér im ukáže prostredníctvom spracovaných vizualizácií výslednú podobu. Vďaka nim je možné návrh ďalej upravovať a dospieť tak k podobe ušitej priamo na mieru. V prípade, ak je klient šikovný a má dostatok času a energie môže si na základe týchto vizualizácií vytvoriť svoj domov sám a v tejto fáze, vytvorením a odovzdaním vizualizácie, sa úloha dizajnéra môže skončiť. Ak však nedisponuje ani časom ani energiou nazvyš, práca dizajnéra pokračuje ďalej.

 

Pomoc pri výbere kvalitných materiálov a doplnkov

Bytoví dizajnéri tu nie sú len na to, aby pripravili návrh nového bývania. Spolupráca s nimi sa dá využiť aj pri výbere materiálov a doplnkov, ktoré vyhovejú predstave zákazníka, čím mu umožnia využívať funkčné zariadenie spĺňajúce jeho individuálne nároky. Mnoho starostí si klienti ušetria ak zabezpečenie stavebných materiálov ako sú napr. podlahy, obklady do kúpeľní, kompletnú kuchyňu, prípadne výrobu nábytku na mieru ponechajú v rukách dizajnéra.

Prehľadné a efektívne financovanie

Znie to paradoxne, no oslovenie bytového dizajnéra môže majiteľom domov a bytov ušetriť náklady, a to napriek tomu, že sa za prácu dizajnéra platí. Vďaka svojim kontaktom totiž dokážu objednať kvalitné materiály a  doplnky, za porovnateľne lepšie ceny ako predajcovia. V spojitosti s tvorbou efektívneho rozpočtu a prehľadného financovania tak budú výdavky na rekonštrukciu a zariadenie bývania výrazne nižšie.

  

Nebyť odmeny za vykonanú prácu, bytových dizajnérov by zrejme oslovila väčšina klientov. Pre mnohých je však problémom, že za ich služby sa platí. Ale ani tí najlepší a najdrahší dizajnéri neberú pri kompletných návrhoch bývania viac ako 10-15 % z celkovej ceny realizácie, takže to, či vám ich pomoc za takúto cenu stojí, už posúďte sami. Veď prežiť zariadenie nového domova alebo jeho rekonštrukciu s pomerne menším stresom a v lepšom psychickom pohodlí sa oplatí a ušetrený čas môže majiteľ nehnuteľnosti venovať rodine či priateľom.